Spacer po Starym Cmentarzu

Dodano przez: PatriotycznaLodz | 03.11.2017 | ,

Szczegóły wydarzenia

Data ropoczęcia: 12.11.2017

Godzina: 10:00

Data zakończenia: 12.11.2017

Godzina: 13:00

Organizator: ListopadowaDuma i Tydzień Patriotyczny

Adres: Stary Cmentarz, ul. Ogrodowa, Łódź

Kontakt do organizatora: https://www.facebook.com/ListopadowaDuma/

Opis wydarzenia

Spacer po Starym Cmentarzu w Łodzi to jedno z corocznie organizowanych wydarzeń Tygodnia Patriotycznego. W każdej edycji staramy się poznać kolejne sylwetki Bohaterów i miejsca ich spoczynku.

– Chcemy podczas tego symbolicznego spaceru przypomnieć łodzianom sylwetki zasłużonych dla ojczyzny postaci i pokazać, gdzie znajdują się ich mogiły – być może dzięki temu więcej osób zainteresuje się ich biografiami i będzie odwiedzać ich groby? Nie chcemy, aby ich poświęcenie i ofiara zostały zapomniane – mówi Dariusz Nowiński ze Związku Strzeleckiego i Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego.

-Wątki niepodległościowe przewijają się po najstarszej łódzkiej nekropolii. 12 listopada zorganizujemy spacer „Śladami Łódzkiej Niepodległej”. Na Starym Cmentarzu jest wiele pomników, a przede wszystkim historii postaci, które wpisują się w walki niepodległościowe: od Powstania Listopadowego, poprzez Powstanie Styczniowe, czy wydarzenia związane z 11 listopada 1918 r., a następnie walkami o utrzymanie niepodległości – podkreśla prezes Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem Cezary Pawlak.

Zbiórka przy wejściu na katolicką część cmentarza o godz. 10:00.

Spacer organizuje Związek Strzelecki, Społeczny Komitet Pamięci Józefa Piłsudskiego i Fundacja Życie.


Powrót do listy wydarzeń